W listopadzie 2021 roku rozpoczną się rozgrywki jednej z największych lig futsalu w regionie, a mianowicie Choceńskiej Ligi Futsalu. Organizatorem zmagań jest niezmiennie Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będzie to już 12 edycja rozgrywek prowadzonych na hali sportowej w Choceniu. Liga przeznaczona jest dla amatorów oraz zawodników zrzeszonych w klubach piłkarskich, a mecze rozgrywane będą przynajmniej raz w tygodniu (w sobotę lub w niedzielę) do lutego 2022 roku.

Kilka dni temu rozpoczęły się zgłoszenia i potrwają do 7 listopada 2021 roku. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie: 606 465 670 (Radosław Chełminiak – kierownik GOSiR) lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na stronie ligi dostępna jest do pobrania karta zgłoszeniowa (www.chocenskaligafutsalu.ligspace.pl). Spotkanie kapitanów odbędzie się 08.11 na hali sportowej w Choceniu. Wpisowe wynosi tylko 650 zł.

Co roku organizatorzy przyznają wiele wyróżnień drużynowych jak i indywidualnych, każda drużyna biorąca udział w lidzie otrzymuje puchar niezależnie od zajętego miejsca, natomiast 3 wygrane drużyny otrzymają również nagrody pieniężne, a w tym roku także rzeczowe. Choceńska Liga Futsalu kończy się turniejem o Superpuchar ligi, gdzie drużyny mają szansę na rewanż. Po każdym rozegranym meczu na stronie ligi (www.chocenskaligafutsalu.ligspace.pl) pojawiają się wyniki, strzelcy bramek oraz aktualne statystyki.

W poprzednich edycjach Choceńskiej Ligi Futsalu brały udział drużyny z takich miejscowości jak Probostwo, Włocławek, Kowal, Izbica Kujawska, Borzymie, Choceń, Gołaszewo, Boniewo, Czerniewice, Lubraniec, Nakonowo, Lubień Kujawski, Bobrowniki, Chodeczek, Chodecz, Florianowo Brzyszewo i Smólnik. Rekordowa ilość drużyn w rozgrywkach to 25. W poprzedniej edycji najlepszą drużyną okazał się MS-BUD Włocławek, zaraz po nich Wybrzeże Klatki Schodowej oraz Rotacja.

XII CHOCEŃSKA LIGA FUTSALU - PLAKAT