Dzień dobry,

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat WŁOCŁAWSKIw ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie przygotowanych przez nas materiałów na stronach internetowych, serwisach społecznościowych i tym podobnych kanałach komunikacji, tak aby informacja trafiła do możliwie największej liczby mieszkańców:

1.      PLAKAT I INFORMATOR: prezentujące dostępność i zakres nieodpłatnych świadczeń ustawowych oraz E-PLANSZE dot. systemu NPP, NPO i M - do udostępnienia na stronie www lub do wydruku i umieszczenia w miejscu ogólnodostępnym, np. na tablicy ogłoszeniowej. (do pobrania TUTAJ)

2.     ANIMACYJNE FILMIKI EDUKACYJNE: zamieszczone na platformie Youtube

Ponadto zachęcamy do śledzenia:

naszego profilu na Facebooku, gdzie publikujemy m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa

oraz dedykowanej dla Powiatu podstrony internetowej.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu.