„Organizacja wyjazdów do kina i teatru” (12-05-2009)

W dniu 09 maja 2009 Miejsko-Gmina Biblioteka Publiczna w Chodczu była organizatorem pierwszego z wyjazdów do teatru w ramach projektu „Organizacja wyjazdów do kina i teatru”. W wyjeździe integracyjnym wzięło udział pięćdziesięcioro mieszkańców Miasta i Gminy Chodecz. Na miejsce wyjazdu wybrano Łódź a konkretnie Teatr im Stefana Jaracza.
Uczestnicy wyjazdu obejrzeli spektakl oparty na sztuce Williama Szekspira „Poskromienie złośnicy”. Dla wielu uczestników wyjazdu mających na co dzień utrudniony dostęp do dóbr kultury była to okazja często pierwsza od wielu lat obcowania z ze sztuką „na żywo”. Biorąc pod uwagę fakt iż nie przypadkowo wybrano jedno z arcydzieł klasyki teatru jakimi są wszystkie dzieła Williama Szekspira, w pamięci uczestników spektakl dzięki również wspaniałej grze aktorów na długo pozostanie w pamięci.
Dla wszystkich wyjazd do teatru stanowił wspaniałą odskocznię od trudów i szarości dnia codziennego. Uczestnicy podkreślali, że wyjazd integracyjny uzmysłowił im, że warto znaleźć choć trochę czasu na zaspokajanie potrzeb wyższego rzędu jakimi bez wątpienia jest obcowanie z teatrem. Dlatego, tez wszyscy podkreślali chęć uczestnictwa w podobnych wyjazdów – przeważał wręcz pogląd iż podobne wyjazdy powinny znaleźć się na stałe w kalendarzu imprez kulturalno-integracyjnych na terenie Miasta i Gminy Chodecz.