Przedszkole  orem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut lectus felis, facilisis nec erat at, pretium pellentesque lectus.

Nam dictum justo sit amet placerat consectetur. Maecenas laoreet, ligula vel scelerisque ultricies, lorem urna luctus odio, eget convallis. Quisque vestibulum tempus felis. Nulla interdum varius arcu nec. Duis id erat nunc.

Uwaga!

Nowe  zasady  segregacji odpadów komunalnych

Zmianie sposób segregacji  odpadów komunalnych na terenie Miasta i Gminy Chodecz.  Zgodnie z nowym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Chodecz przyjętym Uchwałą NR XLIII/282/2018 r. Rady Miejskiej w Chodczu odpady komunalne muszą być gromadzone w następujących pojemnikach:

1. odpady papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, zbiera się w pojemnikach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier”.

3.  odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, zbiera się w pojemnikach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”.

4. odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, zbiera się w pojemnikach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”.

5. odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów zbiera się  w pojemnikach koloru brązowego oznaczonych napisem „Bio”.

Informacja o wywozie odpadów:

Na terenie Miasta i Gminy Chodecz odpady komunalne odbiera:

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Al. Zwycięstwa 19
87-860 Chodecz
NIP 888-000-66-24

tel. 54 2848036
tel./fax 54 2848198
e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lorem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut lectus felis, facilisis nec erat at, pretium pellentesque lectus.

Nam dictum justo sit amet placerat consectetur. Maecenas laoreet, ligula vel scelerisque ultricies, lorem urna luctus odio, eget convallis. Quisque vestibulum tempus felis. Nulla interdum varius arcu nec. Duis id erat nunc.

Miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych

Zgodnie z art. 9e ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2017 r., poz. 1289 ze zm.) podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości obowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (tj. spełniających wymogi art. 35 ust. 6 ustawy o odpadach). Zgodnie z zasadą bliskości z art. 20 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, nakazuje się również, aby odpady komunalne zmieszane, oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz pozostałości z procesu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, o ile są przeznaczone do składowania, a także odpady zielone były przetwarzane na terenie regionu gospodarki odpadami komunalnymi, na którym zostały wytworzone.

Zgodnie z „Planem gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z pespektywą na lata 2023-2028″ uchwalonym Uchwalą nr XXXII/545/17 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z 29 maja 2017 r. w sprawie „Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z pespektywą na lata 2023-2028″ na terenie Regionu 3 południowego znajdują się 3 instalacje do przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK). Instalacja zastępcza dla regionu 3 znajduję się w Służewie.